Grudzień 2021

Podziękowania od Sekretarza Stanu Wojciecha Murdzka

Na ręce dr hab. Marcina Pszczoły, pełnomocnika Dziekana ds. Współpracy Międzynarodowej, złożono podziękowania od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Pana Wojciecha Murdzka. Podziękowania kierowano do członków Grup Doradczych ds. Programów Ramowych UE, a wiązały się one z kończącym się właśnie programem ramowym w zakresie badań naukowych oraz innowacji Horyzont 2020.

Prezent pod choinkę dla SKN Zootechników i Biologów

Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie studentów reprezentujących SKN ZiB Sekcję Żywienia Zwierząt Monogastrycznych i Amatorskich podczas VII Ogólnopolskiej Sesji Studenckich Kół Naukowych organizowanej przez Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Autorzy w składzie Pani Marcelina Chudyk, Małgorzata Badura, Roksana Wachowiak, Joanna Kowalska oraz Jakub Ziarnik otrzymali wyróżnienie za referat, pt.

Prof. Dr hab. Marek Świtoński został członkiem rzeczywistym PAN

Prof. dr hab. Marek Świtoński

W dniu 2 grudnia 2021, podczas 145. sesji Zgromadzenia Ogólnego Polskiej Akademii Nauk, odbyły się wybory członków PAN. Z dumą i radością informujemy, iż członkiem rzeczywistym PAN został prof. dr hab. Marek Świtoński z Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt. Jest to ogromny zaszczyt, gdyż członkowie Akademii wybierani są spośród najwybitniejszych naukowców polskich i zagranicznych.

Serdecznie gratulujemy!

Przyznano nagrody im. prof. dr hab. Jerzego Zwolińskiego

Rektorska komisja ds. Nagród i Wyróżnień dla Studentów i Absolwentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu przyznała nagrody im. prof. dr hab. Jerzego Zwolińskiego oraz wyróżnienia listem gratulacyjnym Rektora UPP za najlepsze prace magisterskie wykonane w roku akademickim 2020/2021. Z dumą możemy ogłosić, iż wyróżniono jedną pracę magisterską wykonaną na naszym Wydziale. Jej autorką jest mgr inż. Elżbieta Kosiak, absolwentka kierunku zootechnika.