Październik 2023

Seminarium dyscyplin Naukowych WWZ

W piątek 27 października 2023 zebraliśmy się w Sali wykładowej UCMW na Seminarium Dyscyplin Naukowych (Nauki Biologiczne, Weterynaria, Zootechnika i rybactwo). Gościem na naszym spotkaniu był prof. dr hab. Piotr Goliński, Prorektor ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej, który wręczył wyróżniającym się pracownikom Wydziału listy gratulacyjne za uzyskanie premii motywacyjnej od JM Rektora w roku 2023. Otrzymali je:

 

Wyróżnienie dla dr. Mirosława Różyckiego

Chcielibyśmy poinformować, iż dr Mirosław Różycki (Katedra Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych) został wybrany na drugą kadencję (lata 2023-2027) na członka Zarządu Międzynarodowej Komisji Włośnicowej (ICT). Działająca od 1958 roku Międzynarodowa Komisja Włośnicowa działa w ramach Światowej Federacji Parazytologów oraz jest stowarzyszona z Międzynarodową Unią Nauk Biologicznych. Komisja współpracuje z organizacjami międzynarodowymi takimi jak WHO, OIE i FAO.

Seminarium SKN: Pacjent neurologiczny w gabinecie lekarza internisty. Podstawowe informacje dla lekarza praktyka.

Plakat informacyjny: Pacjent neurologiczny w gabinecie lekarza internisty. Podstawowe informacje dla lekarza praktyka.

Drodzy Studenci, Doktoranci i Pracownicy Naukowi,
jako Opiekunowie Studenckiego Koła Naukowego Zootechników i Biologów oraz SKN Medyków Weterynaryjnych prowadzonych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach chcielibyśmy Państwa serdecznie zaprosić na kolejne spotkanie odbywające się w ramach cyklicznych wykładów zatytułowanych „seminaria SKN”. 

Zapraszamy na spotkanie organizacyjne SKN

Jako opiekunowie Studenckich Kół Naukowych działających na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, tj. Zootechników i Biologów oraz Medyków Weterynaryjnych chcielibyśmy serdecznie Państwa zaprosić na spotkanie informacyjno-organizacyjne dotyczące działalności SKN na naszym Wydziale.

Spotkanie odbędzie się za pośrednictwem platformy ZOOM w środę 25.10.2023 o godz. 13:00.

Link do spotkania:
https://zoom.us/j/94830422467

Kod spotkania:
948 3042 2467

Nowy projekt prof. dr hab. Agnieszki Pękali-Safińskiej

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki I edycji konkursu w ramach programu Nauka dla Społeczeństwa II. Projekt pt. „Immunoprofilaktyka jako alternatywa dla antybiotykoterapii w hodowli pstrąga wielkopolskiego”, którego kierownikiem jest prof. UPP dr hab. Agnieszka Pękala-Safińska z Katedry Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych naszego Wydziału, uzyskał wysoką ocenę merytoryczną i pełne finansowanie na zaplanowane badania.

Stypendium dla dr Marcina Tobółki

dr Marcin Tobółka

Chcielibyśmy podzielić się najnowszą fantastyczną wiadomością – w dniu 4.10.2023 Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej przyznała doktorowi Marcinowi Tobółce (Katedra Zoologii) Stypendium w ramach programu Koponent Krajowy Programu Bekker NAWA! Celem Komponentu Krajowego jest zapewnienie rozwoju kariery naukowej stypendystów Programu Bekker NAWA, realizujących co najmniej osiemnastomiesięczne projekty i planujących po powrocie do kraju stworzenie nowego, samodzielnego zespołu badawczego.

Podziękowania za wieloletnią pracę

W dniu 29 września 2023r. na spotkaniu pracowników Wydziału mieliśmy niepowtarzalną okazję podziękować za wieloletnią pracę trzem Profesorom odchodzącym na emeryturę. Są to prof. dr hab. Krzysztof W. Nowak, prof. dr hab. Zbigniew Sobek oraz prof. dr hab. Zygmunt Wrona. Słowa ogromnej sympatii, życzliwości, a także krótkiego podsumowania wieloletniej pracy skierowali do wszystkich obecnych kierownicy Katedr: Fizjologii, Biochemii i Biostruktury Zwierząt – dr hab. Paweł Kołodziejski oraz Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt – dr hab.

Genetyka ogólna i weterynaryjna już w sprzedaży

Genetyka ogólna i weterynaryjna - okładka

W nowym roku akademickim do księgarni trafił podręcznik pt. „Genetyka ogólna i weterynaryjna” pod redakcją prof. dr hab. Marka Świtońskiego z Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt (Wydawnictwo PWN). Jak sam tytuł wskazuje – książka jest dedykowana studentom weterynarii, ale również zootechniki, biologii i biotechnologii. Współautorami podręcznika jest 10 nauczycieli akademickich naszego Wydziału.

Strony