Wyróżnienie dla dr. Mirosława Różyckiego

Chcielibyśmy poinformować, iż dr Mirosław Różycki (Katedra Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych) został wybrany na drugą kadencję (lata 2023-2027) na członka Zarządu Międzynarodowej Komisji Włośnicowej (ICT). Działająca od 1958 roku Międzynarodowa Komisja Włośnicowa działa w ramach Światowej Federacji Parazytologów oraz jest stowarzyszona z Międzynarodową Unią Nauk Biologicznych. Komisja współpracuje z organizacjami międzynarodowymi takimi jak WHO, OIE i FAO. Zadaniem ITC jest szerzenie wiedzy z zakresu biologii, fizjopatologii, epidemiologii, immunologii oraz klinicznych aspektów zarażenia włośniami u zwierząt i ludzi. Cele te Komisja realizuje m.in. poprzez opracowywanie wytycznych dotyczących metod badania, tworzenia systemu jakości w laboratoriach i zapobiegania włośnicy. Powołanie pracownika naszego Wydziału   jest potwierdzeniem uznania roli Uniwersytetu jako wiodącej jednostki w obszarze zwalczania włośnicy i zapewniania bezpieczeństwa zdrowia ludzi.

Gratulujemy Panu Doktorowi!