Blog

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach najlepszy w Polsce

Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach najlepszy w Polsce

Kierunek studiów Zootechnika prowadzony na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach został uznany za najlepszy w Polsce w Rankingu Kierunków Studiów 2022 opracowanym przez Fundację Edukacyjną Perspektywy.

Grant w ramach programu Horyzont Europa na WWZ

Grant w ramach programu Horyzont Europa na WWZ

Treść: Nowy grant przyznany przez Komisję Europejską trafi do Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli zwierząt oraz Katedry Żywienia Zwierząt w ramach programu Horyzont Europa. Projekt Re-Livestock ma na celu opracowanie innowacyjnych rozwiązań zmniejszających negatywne oddziaływanie hodowli zwierząt na środowisko naturalne oraz poprawę zdolności adaptacyjnych bydła mlecznego, mięsnego oraz trzody chlewnej.

Studenci naszej Weterynarii nagrodzeni na Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowej

Studenci naszej Weterynarii nagrodzeni na Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowej

W dniach 20-21 maja 2022 r. we Wrocławiu odbyła się XXVI Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych. Udział w niej wzięli studenci weterynarii naszego Uniwersytetu: Julia Puchalska (III rok), Oskar Pszeniczny (III rok), Małgorzata Szkudlarek (V rok) oraz Katarzyna Żurek (V rok).

Wykład inauguracyjny - seminarium Studium Doktoranckiego WWZ

Wykład inauguracyjny - seminarium Studium Doktoranckiego Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UP w Poznaniu

Zapraszam na kolejny wykład wydziałowy, który odbędzie się 1 lipca 2022 roku o godzinie 9.00 w sali wykładowej UCMW.

Wykład pt. "Ukraina - dzieje narodu i państwa na pograniczu Wschodu i Zachodu" wygłosi prof. dr. hab. Krzysztof Pietkiewicz z UAM.

Martyna Kozłowska doktorantka w KŻZ WWZ UPP obroniła pracę doktorską

Miło nam powiadomić, iż doktorantka Katedry Żywienia Zwierząt, Pani mgr inż. Martyna Kozłowska, w dniu 27 maja 2022 roku obroniła pracę doktorską pt.: „Effects of saponins from fresh and ensiled alfalfa (Medicago sativa L.) on enteric methane emission and biohydrogenation in dairy cows”.

Rozprawa doktorska składała się z trzech publikacji: 

Akademickie czwartki - preferencje dotyczące tematyki wykładów i warsztatów

"Akademickie czwartki" to cykl wykładów, warsztatów i spotkań edukacyjnych o charakterze popularno-naukowym, przybliżającym tematykę zajęć realizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Spotkania te mają za zadanie przybliżyć tematykę przyszłych zajęć i warsztatów, prowadzonych na Uczelni.
 

SUKCESY NASZYCH PRACOWNIKÓW – NAGRODY POLSKIEGO TOWARZYSTWA NAUK WETERYNARYJNYCH

Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych ogłosiło wyniki konkursu na najlepsze publikacje naukowe z obszaru nauk weterynaryjnych opublikowane w roku 2021. Z prawdziwą przyjemnością i dumą informujemy, iż wśród nagrodzonych znaleźli się pracownicy naszego Wydziału.

Sukces Studenckiego Koła Naukowego Zootechników i Biologów

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że studenci Studenckiego Koła Naukowego Zootechników i Biologów uzyskali I i III lokatę w ramach uczestnictwa w I Międzynarodowej Konferencji dla Studentów Animal Science nad Aquaculture - Challenges and Research, organizowanej przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (11.05.2022 r.).

Wybory uzupełniające do Samorządu Studenckiego WWZ

Drodzy studenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach! 

Mamy zaszczyt ogłosić Wybory uzupełniające do Samorządu Studenckiego naszego Wydziału! 
Poszukujemy osób, które lubią angażować się w ciekawe inicjatywy, z głowami pełnymi pomysłów, zdolnościami organizacyjnymi oraz chęcią pracy na rzecz naszej społeczności! 
Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania kandydatur w formularzu poniżej, a będzie czekał na wasze odpowiedzi przez cały tydzień do 18 maja! 

Wyniki zmagań podczas XXII Sympozjum Studenckich Kół Naukowych na WWZ

Szanowni Państwo, 
jako Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Zootechników i Biologów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu mam zaszczyt poinformować, że w ramach XXII Sympozjum SKN na WWZ, które odbyło się dnia 11. kwietnia 2022 roku Komisja Konkursowa w składzie,

Pomoc dla zwierząt w Ukrainie - aktualizacja

new.jpg W weekend nasze Centrum opuściła kolejna tura darów - tym razem około 1,3 tony karmy. Część z niej trafiła do Felis Posnania, skąd ruszyła w dalszą drogę za ukraińską granicę. Około tona wraz z transporterami, smyczami, miskami, kocami, środkami dezynfekcyjnymi i materiałami opatrunkowymi została dostarczona do magazynu w Przemyślu dla DIOZu, skąd ruszy w dalszą trasę.

V edycja konferencji IVSA - Keep calm and save exotic pets

Szanowni Państwo,

IVSA (International Veterinary Students' Association) Poznań ma zaszczyt zaprosić na piątą już edycję konferencji "Keep calm and save exotic pets", poświęconej medycynie zwierząt egzotycznych.

Konferencja odbędzie się w sobotę 26 marca 2022r. o godz. 9.00 na platformie Zoom. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Zbieramy suchą karmę dla psów i kotów

Uniwersyteckie  Centrum Medycyny Weterynaryjnej włącza się w zbiórkę karmy dla psów i kotów na Ukrainie

Droga Społeczności Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt wraz z pomocą fundacji pracują całą dobę, by przewieźć jak najwiecej zwierząt z Ukrainy do Polski. Natomiast zwierzęta po Ukraińskiej stronie granicy nie mają jedzenia.
Dlatego też prosimy Was o pomoc! 

Strony

Subskrybuj RSS - blogi