Nowy projekt prof. dr hab. Agnieszki Pękali-Safińskiej

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłosiło wyniki I edycji konkursu w ramach programu Nauka dla Społeczeństwa II. Projekt pt. „Immunoprofilaktyka jako alternatywa dla antybiotykoterapii w hodowli pstrąga wielkopolskiego”, którego kierownikiem jest prof. UPP dr hab. Agnieszka Pękala-Safińska z Katedry Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych naszego Wydziału, uzyskał wysoką ocenę merytoryczną i pełne finansowanie na zaplanowane badania.

Przedmiotem programu Nauka dla Społeczeństwa II jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki oraz innych jednostek organizacyjnych działających na rzecz upowszechniania nauki w:

• budowaniu współpracy między tymi podmiotami i jednostkami, a podmiotami działającymi w sferze społeczno-gospodarczej
  • opracowywaniu i implementacji rozwiązań służących społecznościom lokalnym i regionalnym,
  • tworzeniu modeli teoretycznych obejmujących swoim obszarem zagadnienia społeczne.

Program obejmuje finansowanie projektów badawczych w następujących czterech obszarach:

1. „Doskonałość naukowa”
  2. „Nauka dla innowacyjności”
  3. „Humanistyka – Społeczeństwo – Tożsamość”
  4. „Kultura fizyczna dla aktywnego i zdrowego społeczeństwa”

W końcowej ocenie I etapu konkursu zakwalifikowano 55 wniosków  do finansowania.