Genetyka ogólna i weterynaryjna już w sprzedaży

W nowym roku akademickim do księgarni trafił podręcznik pt. „Genetyka ogólna i weterynaryjna” pod redakcją prof. dr hab. Marka Świtońskiego z Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt (Wydawnictwo PWN). Jak sam tytuł wskazuje – książka jest dedykowana studentom weterynarii, ale również zootechniki, biologii i biotechnologii. Współautorami podręcznika jest 10 nauczycieli akademickich naszego Wydziału. W książce zaprezentowano szeroką wiedzę z zakresu genetyki, genomiki, epigenomiki oraz inżynierii komórkowej i molekularnej, które znalazły zastosowanie w medycynie weterynaryjnej oraz hodowli zwierząt. Zagadnienia omówiono przede wszystkim w odniesieniu do zwierząt gospodarskich (bydło, świnia i koń) i towarzyszących (pies i kot).

Zachęcamy do lektury!

Genetyka ogólna i weterynaryjna