Nasze artykuły

PIERWSZE W POLSCE WARSZTATY POŚWIĘCONE PRODUKCJI LARW HERMETIA ILLUCENS NA CELE PASZOWE

W dniach 20-21 maja 2024 roku, odbyły się warsztaty zorganizowane przez Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP oraz firmę HiProMine S.A., skierowane do przedstawicieli Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego, Inspektorów Terenowych oraz Biura Bezpieczeństwa Pasz. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy uczestników na temat nowoczesnych metod produkcji owadów oraz ich potencjału w przemyśle paszowym.

dr Maciej Gogulski laureatem konkursu MINIATURA 8

Logo grantu miniatura

W ósmej edycji konkursu MINIATURA wyłoniono 40 badaczek i badaczy, którzy zajmą się realizacją działań naukowych w zakresie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, nauk ścisłych i technicznych oraz nauk o życiu. W tej ostatniej grupie znalazł się dr Maciej Gogulski z Katedry Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych.  Dr Gogulski będzie realizował projekt pt. „Nefroportekcyjne działanie wyselekcjonowanych dawek ekstraktów z Ganoderma lucidum i Polyporus umbellatus u psów i kotów – badania wstępne”.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Kolejne osiągnięcia studentów Studenckiego Koła Naukowego Medyków Weterynaryjnych

Podczas IX Międzynarodowej Konferencji Naukowej Studentów Medycyny Weterynaryjnej  organizowanej przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, decyzją Komisji Konkursowej przyznano:
  • I miejsce dla Pani Katarzyny Chomy i Pani Julii Sztul za zreferowanie wyników badań pt.”Evaluation of ocular changes in geriatric horses” Sekcja Chorób Koni „Artemor” pod opieką dr Katarzyny Michlik.

Profesor T. Szwaczkowski powołany do Rady Programowej Kongresu Zdrowie Polaków

Prof. Tomasz Szwaczkowski

Profesor dr hab. Tomasz Szwaczkowski (Katedra Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt) został powołany do Rady Programowej Kongresu „Zdrowie Polaków”. Ostatnie spotkanie pod hasłem ONE HEALTH – JEDNO ZDROWIE odbyło się 25 marca 2024 roku w Senacie RP. Historia kongresów sięga 2019 roku, a każda jej edycja porusza kwestie najważniejszych, z punktu widzenia branży medycznej, problemów, jak i osiągnięć w obszarze ochrony zdrowia.

Sukces studentki kierunku Animal Production Management

Stowarzyszenie Studentów Zagranicznych na Uniwersytecie Przyrodniczy w Poznaniu (PULS ISA) po raz pierwszy zorganizowało konferencję naukową dla wszystkich kierunków anglojęzycznych (First PULS-ISA MSc Conference), która odbyła się 26 kwietnia br. 

Podczas wydarzenia przedstawiciele poszczególnych kierunków, tj.

XXIV Sympozjum SKN na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

Szanowni Państwo,

chciałbym serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom i prelegentom, którzy zmagali się dzisiaj z ogromnym stresem związanym z wystąpieniami publicznymi, ale i trudnymi pytaniami Komisji Konkursowej w ramach XXIV Sympozjum SKN na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach.

Komisja stanęła przed trudnym wyborem najlepszych wygłoszonych referatów. Po burzliwych naradach nagrody otrzymali:

Sukcesy Studenckiego Koła Naukowego Zootechników i Biologów WWZ

logo-konferencji2.jpg

Podczas zmagań w ramach III Międzynarodowej Konferencji dla Studentów i Doktorantów „Zootechnika i Akwakultura - dobre praktyki” organizowanej przez Szkołę Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie studenci Studenckiego Koła Naukowego Zootechników i Biologów (WWZ) odnieśli niebywałe sukcesy! 

Podczas sesji pt. "Żywienie Zwierząt i Jakość Surowców Odzwierzęcych”,

Seminarium SKN - Makrokosmos mikrokosmos mikroplastik

Seminarium SKN - Makrokosmos mikrokosmos mikroplastik

Drodzy Studenci, Doktoranci i Pracownicy Naukowi,
jako Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Zootechników i Biologów prowadzonego na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach chciałbym Państwa serdecznie zaprosić na kolejne spotkanie odbywające się w ramach cyklicznych wykładów zatytułowanych „seminaria SKN”.

Tym razem gościmy Panią dr Ewelinę Górowską-Wójtowicz (Zakład Fizjologii Medycznej, Katedra Nauk Biomedycznych, Uniwersytet Jagielloński - Collegium Medicum), która wygłosi wykład pt. „Makrokosmos, mikrokosmos, mikroplastik".

XVIII FORUM ZOOTECHNICZNO-WETERYNARYJNE

SUKCES KOLEJNEGO, JUŻ XVIII FORUM ZOOTECHNICZNO-WETERYNARYJNE

Na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu w dniach 18-19 kwietnia br. odbyło się XVIII Forum Zootechniczno-Weterynaryjne pod hasłem "Rozród zwierząt w dobie selekcji genomowej".

Strony