Pracownicy naszego Wydziału po raz kolejny odnieśli sukces w konkursie grantowym NCN OPUS 26, którego wyniki zostały ogłoszone w minionym tygodniu. W ramach panelu NZ9 do finansowania zostały zakwalifikowane dwa projekty.
Polskie Towarzystwo Nauk Weterynaryjnych ogłosiło wyniki konkursu na najlepsze publikacje naukowe z obszaru nauk weterynaryjnych opublikowane w roku 2023. Z prawdziwą przyjemnością i dumą informujemy, iż wśród nagrodzonych znaleźli się pracownicy naszego Wydziału.
W dniach 20-21 maja 2024 roku, odbyły się warsztaty zorganizowane przez Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP oraz firmę HiProMine S.A., skierowane do przedstawicieli Głównego Inspektoratu Weterynaryjnego, Inspektorów Terenowych oraz Biura Bezpieczeństwa Pasz. Celem spotkania było poszerzenie wiedzy uczestników na temat nowoczesnych metod produkcji owadów oraz ich potencjału w przemyśle paszowym.
W ósmej edycji konkursu MINIATURA wyłoniono 40 badaczek i badaczy, którzy zajmą się realizacją działań naukowych w zakresie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce, nauk ścisłych i technicznych oraz nauk o życiu. W tej ostatniej grupie znalazł się dr Maciej Gogulski z Katedry Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych. Dr Gogulski będzie realizował projekt pt. „Nefroportekcyjne działanie wyselekcjonowanych dawek ekstraktów z Ganoderma lucidum i Polyporus umbellatus u psów i kotów – badania wstępne”.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!
10 maja br. Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Pan Czesław Siekierski powołał prof. Małgorzatę Pomorską - Mól na członka Rady Sanitarno-Epizootycznej.
Profesor dr hab. Tomasz Szwaczkowski (Katedra Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt) został powołany do Rady Programowej Kongresu „Zdrowie Polaków”. Ostatnie spotkanie pod hasłem ONE HEALTH – JEDNO ZDROWIE odbyło się 25 marca 2024 roku w Senacie RP. Historia kongresów sięga 2019 roku, a każda jej edycja porusza kwestie najważniejszych, z punktu widzenia branży medycznej, problemów, jak i osiągnięć w obszarze ochrony zdrowia.