Grudzień 2023

Dwa projekty NAWA na naszym Wydziale

Logo Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej

Rozstrzygnięto nabór na wspólne projekty badawcze pomiędzy Rzeczpospolitą Polską a Republiką Słowacką. W oparciu o rekomendację polsko-słowackiej komisji, która dokonała selekcji wniosków, Dyrektor NAWA podjął decyzję o finansowaniu 21 projektów, przyjętych do realizacji w latach 2024 – 2025. Pośród nich znalazły się dwa projekty z UPP, obydwa z naszego Wydziału:

Wykład dr Huberta Pakuły

15 grudnia w ramach cyklicznych wykładów na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, gościliśmy dra Huberta Pakułę.

Dr Hubert Pakuła jest absolwentem kierunku Biotechnologia naszej Uczelni, a obecnie pracuje w Weill Cornell Medicine w Nowym Jorku, prowadząc badania nad rolą mikrośrodowiska nowotworowego w rozwoju raku prostaty.

Wyróżnienia Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego

Prof. dr hab. Anna Kryszak oraz prof. dr hab. Piotr Ślósarz zostali wyróżnieni Srebrnym Medalem Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego „Labor Omnia Vincit” za krzewienie idei pracy organicznej. Rektor UPP. Prof. dr hab. Krzysztof Szoszkiewicz otrzymał Statuetkę Lidera Pracy Organicznej, w uznaniu za działalność naukową, dydaktyczną oraz charytatywną i społeczno-kulturalną w krzewieniu idei pracy organicznej.
 
Wyróżnienia zostały wręczone 11 grudnia br. przez prezydenta Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego dr. Mariana Króla.
 

Stypendia naukowe marszałka dla trzech studentów naszego wydziału

132 wielkopolskich studentów i uczniów otrzyma w tym roku stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Z Uniwersytetu Przyrodniczego nagrodzona została trójka studentów – wszyscy z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach. We wtorek 12 grudnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu odbyła się uroczystość przyznania tych szczególnych wyróżnień.
Wśród nagrodzonych stypendiami naukowymi trzeciego stopnia w wysokości 4 tys. zł są:
  • Bogumiła Nowak
  • Paula Skrzypczak
  • Piotr Szymkowiak

Seminarium SKN: Pazurkowce w terrarium

Seminarium SKN: Pazurkowce w terrarium

Drodzy Studenci, Doktoranci i Pracownicy Naukowi,
jako Opiekun Studenckiego Koła Naukowego Zootechników i Biologów prowadzonego na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach chciałbym Państwa serdecznie zaprosić na kolejne spotkanie odbywające się w ramach cyklicznych wykładów zatytułowanych „seminaria SKN”.

Tym razem gościmy Panią lek. wet. Aleksandrę Malutę (Przychodnia Weterynaryjna Szpital Zwierząt Egzotycznych „OAZA” w Warszawie), która wygłosi wykład pt. „Pazurkowce w terrarium”.

Wykład odbędzie się w środę, tj. 13.12.2023 r. o godz. 15:00.