Lipiec 2023

Grant z konkursu NUTRITECH przyznany na naszym Wydziale

Dr hab. Paweł Kołodziejski

Grant z konkursu NUTRITECH przyznany na naszym Wydziale

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło wyniki pierwszego konkursu w ramach Programu rządowego NUTRITECH – żywienie w świetle wyzwań poprawy dobrostanu społeczeństwa oraz zmian klimatu. W wyniku oceny merytorycznej 152 wniosków, do finansowania zakwalifikowano 30 projektów, w tym dwa realizowane we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu.

Zootechnika na UPP najlepsza w Polsce

Dyplom dla Kieruneku zootechnika na WWZ za zajęcie I miejsca w Rankingu Kierunku Studiów PERSPEKTYWY 2023

Zootechnika na UPP najlepsza w Polsce

Kierunek zootechnika prowadzony na naszym Wydziale ponownie ocenione zostały jako najlepsze w Polsce według Rankingu Kierunków Studiów Perspektywy 2023.

Na najwyższym podium stanęła również technologia żywności i żywienie człowieka prowadzona na Wydziale Nauk o Żywności i Żywieniu UPP.

Ponadto Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu w kategorii uczelnie rolnicze uplasował się na najwyższym podium równolegle z Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu oraz Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Nagrody Polskiego Towarzystwa Genetycznego

Logo Polskiego Towarzystwa genetycznego

Nagrody Polskiego Towarzystwa Genetycznego

W konkursie Polskiego Towarzystwa Genetycznego na najlepszą publikację w 2022r wyróżniono pracowników naszego Wydziału.

Nagrodę 1 stopnia w kategorii Genetyka Zwierząt otrzymała dr hab. Monika Stachowiak (Dragan) ze współpracownikami za pracę: “Cytogenetic and molecular insight into the genetic background of disorders of sex development in seventeen cats” Scientific Reports (2022) 12(1):17807. (doi: 10.1038/s41598-022-21718-y)

Nagrody Ministra Edukacji i Nauki dla młodych Naukowców

Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki

W dniu 29 czerwca 2023 r. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek przyznał stypendia dla wybitnych młodych naukowców na rok 2023. Laureatami zostało 230 młodych adeptów nauki, w tym 37 doktorantów. Wśród wyróżnionych osób znalazło się dwoje pracowników z naszego Wydziału: dr Mateusz Rawski (Katedra Zoologii) oraz lek. wet. Hanna Marta Turlewicz-Podbielska (Katedra Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych).

Gratulujemy!!