XXIII Sympozjum Studenckich Kół Naukowych

Szanowni Państwo,
w pierwszej kolejności chciałbym bardzo pogratulować oraz podziękować osobom zaangażowanym w działalność ruchu Studenckich Kół Naukowych na naszym Wydziale. Zarówno Studenci jak i Opiekunowie wykazali się wielką kreatywnością podczas dzisiejszego święta wygłaszając wyniki realizowanych badań w ramach poszczególnych Sekcji tematycznych. Prace dotyczyły owadów i ich wykorzystania jako materiały paszowe, jak również ryb, gadów, ptaków, kończąc na ssakach.

Należy podkreślić, że przygotowanie studentów do wygłaszania prezentacji było na bardzo wysokim poziomie. Serdecznie zachęcam do udziału w konferencjach poza murami naszej Uczelni. Poprzednie lata wskazują, że Studenci z naszego Wydziału mają duże szanse w rywalizacji na arenie krajowej i międzynarodowej.

W związku z powyższym gratulacje należą się wszystkim uczestnikom XXIII Sympozjum SKN na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach.

Zgodnie z regulaminem XXIII Sympozjum Komisja Konkursowa w składzie:

• Przewodniczący: prof. UPP dr hab. Sebastian Nowaczewski
  • Członkowie:
    • dr hab. Ewa Sell-Kubiak
    • dr n. wet. Michał Majewski
    • dr inż. Wojciech Andrzejewski

stanęła przed trudnym wyborem wyłonienia trzech najlepszych prac oraz jednego wyróżnienia.

Nagrodzeni zostali:

• I miejsce

Autorzy: Klaudia Łyczykowska, Mariusz Siok, Paula Skrzypczak, Piotr Szymkowiak, Liliana Ciesielska, Konstancja Ciamciak
za pracę pt. Rodzimy czy inwazyjny? Sztuczna inteligencja jako narzędzie w identyfikacji gatunków obcych"

• II miejsce

Autor: Jędrzej Rozynek
za pracę pt. „Poszukiwanie podłoża genetycznego wystąpienia rozszczepu wargi i podniebienia u psów rasy amerykański staffordshire terrier"
SKN ZiB; Sekcja Genetyki Zwierząt

• III miejsce

Autorzy: Paula Skrzypczak, Mariusz Siok, Klaudia Łyczykowska, Piotr Szymkowiak, Liliana Ciesielska, Konstancja Ciamciak
za płacę pt.„Skuteczność pokarmów wybarwiających ciała ryb oraz ich wpływu na witalność gurami marmurkowego odmiany złotej"

• wyróżnienie

Autorzy: Liliana Ciesielska, Konstancja Ciamciak, Piotr Szymkowiak, Paula Skrzypczak, Mariusz Siok, Klaudia Łyczykowska
za pracę pt. Czy owady zagoszczą na naszych talerzach? Wpływ zastosowania tłuszczu z larw na wybrane parametry sensoryczne mięsa"
SKN ZiB; Sekcja Żywienia Zwierząt Monogastrycznych i Amatorskich

Przewodniczący Zarządu Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego im. Michała Oczapowskiego Koło przy Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, Pan prof. dr hab. Zbigniew Sobek poprosił o wsparcie merytoryczne zootechniczną część Komisji Konkursowej o wyłonienie dodatkowej nagrody dla autorów pracy cechującej się szczególnymi walorami aplikacyjnymi.

• Nagroda specjalna Polskiego Towarzystwa Zootechnicznego:

Autorzy: Piotr Szymkowiak, Liliana Ciesielska, Konstancja Ciamciak, Paula Skrzypczak, Mariusz Siok, Klaudia Łyczykowska
za pracę pt. „Wpływ wybranych tłuszczów paszowych stosowanych w dietach kurcząt rzeźnych na mikrobiotę przewodu pokarmowego"
SKN ZiB; Sekcja Żywienia Zwierząt Monogastrycznych i Amatorskich

Jeszcze raz bardzo gratuluję i życzę dalszych sukcesów na arenie lokalnej i międzynarodowej.

Z wyrazami szacunku,

Opiekun SKN Zootechników i Biologów