Studenci naszej Weterynarii nagrodzeni na Międzynarodowej Konferencji Studenckich Kół Naukowej

W dniach 20-21 maja 2022 r. we Wrocławiu odbyła się XXVI Międzynarodowa Konferencja Studenckich Kół Naukowych. Udział w niej wzięli studenci weterynarii naszego Uniwersytetu: Julia Puchalska (III rok), Oskar Pszeniczny (III rok), Małgorzata Szkudlarek (V rok) oraz Katarzyna Żurek (V rok).

Reprezentując Sekcję Chorób Koni “Artemor”, przedstawili swoje prace o tematach: “Wpływ doświadczenia zawodowego na jakość osłuchiwania koni” oraz “Ocena wyników badań dodatkowych przeprowadzonych u klaczy ze stwierdzonym zapaleniem błony śluzowej macicy (endometritis)”. Opiekę naukową nad studentami sprawowały dr n. wet. Katarzyna Michlik-Połczyńska oraz lek. wet. Miriam Łazarczyk.

Małgorzata Szkudlarek i Katarzyna Żurek z pracą “Ocena wyników badań dodatkowych przeprowadzonych u klaczy ze stwierdzonym zapaleniem błony śluzowej macicy (endometritis)” zajęły II miejsce w sekcji medycyny weterynaryjnej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.