I Studencka Konferencja Kynologiczna Psi Poznań

W sobotę 15 kwietnia w sali wykładowej Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbyła się I Studencka Konferencja Kynologiczna "Psi Poznań" zorganizowana przez naszych studentów zrzeszonych w Międzynarodowym Zrzeszeniu Studentów Weterynarii IVSA Poznań.

Uczestników przywitali lek. wet. Michał Majewski oraz prof. dr hab. Izabela Szczerbal, którzy oficjalnie otworzyli konferencję. W wydarzeniu wzięło udział ponad 100 osób: lekarzy, techników i studentów, którzy mieli okazję wysłuchać wykładów z zakresu diabetologii, medycyny emergency, neurologii i stomatologii weterynaryjnej.

Wśród prelegentów znaleźli się wybitni lekarze weterynarii będący specjalistami w swoich dziedzinach: lek. wet. Jakub Pernak, lek. wet. Amanda Dąbrowska, lek. wet. Aleksandra Kimicka-Szajwaj oraz lek. wet. Anna Misztal-Kunecka. Konferencja mogła się odbyć dzięki współpracy z władzami uczelni, a także dzięki wsparciu licznych sponsorów, do których dołączyły takie firmy jak Ilovet, Royal Canin, wydawnictwo Edra, wydawnictwo Galaktyka, Livisto, Farmina, Vetlab oraz Vetkompleksowo.

'Psi Poznań' przyciągnął wielu miłośników medycyny psów, a przekazana podczas prelekcji wiedza z pewnością pomoże uczestnikom konferencji w ich przyszłej praktyce lekarskiej.

To już kolejna konferencja zorganizowana przez studentów IVSA Poznań, która okazała się dużym sukcesem. Poznańscy studenci weterynarii to niezwykle aktywni i ambitni młodzi ludzie z mnóstwem pasji i już teraz zapraszają na kolejne organizowane przez nich wydarzenia. Wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na social mediach IVSA Poznań - Instagramie i Facebooku.

Do zobaczenia na następnej konferencji!

Trochę nas pochwaliłam w tej notce, ale no nie będę ukrywać- konferencja wyszła super. Studenci innych uczelni bardzo nam gratulowali i mówili, że "świetna konferencja i świetna zabawa jak zawsze".
Sukces jest zasługą całego zarządu IVSA Poznań, który pozwolę sobie teraz wymienić: Małgorzata Badura, Anna Boberek, Patrycja Jakimiuk, Zuzanna Zinczenko, Oliwia Fabiszak, Magdalena Kaczyńska, Hubert Dyl, Martyna Augustyniak oraz Agata Dziubla.
Jeszcze raz dziękujemy za pomoc i już teraz zapraszamy na nasze kolejne wydarzenia!

Marcelina Chudyk
Prezydentka IVSA Poznań