Wykład prof. dr hab. Dariusza Gwiazdowicza

W dniu 24 marca 2023 odbył się kolejny wykład z okazji obchodów 70-lecia naszego Wydziału. Tym razem na prelekcję zaprosił nas Pan prof. dr hab. Dariusz J. Gwiazdowicz, który zadał jakże intrygujące pytanie „Czy myśliwi są potrzebni?”. Pan Profesor jest pracownikiem Katedry Entomologii i Fitopatologii Leśnej na Wydziale Leśnym i Technologii Drewna UPP. Prelegent w swoim wystąpieniu pokazał, jak duże znaczenie miało myślistwo w przeszłości, jaki wpływ na środowisko ma lub może mieć obecnie, a także starał się przedstawić potrzebę równowagi pomiędzy naszym ingerowaniem w środowisko a jego skuteczną ochroną. Jako, że tematyka myślistwa od zawsze wzbudza duże zainteresowanie i spore kontrowersje, również po tym wykładzie rozgorzała intersująca dyskusja.

Bardzo dziękujemy prelegentowi za wystąpienie!