Sukcesy naszych magistrantów i doktorantów – nagrody PTZ

SUKCESY NASZYCH MAGISTRANTÓW I DOKTORANTÓW – NAGRODY POLSKIEGO TOWARZYSTWA ZOOTECHNICZNEGO

Polskie Towarzystwo Zootechniczne podczas LXXXV Zjazdu Naukowego ogłosiło wyniki konkursów i wręczyło nagrody za najlepsze prace magisterskie i doktorskie z zakresu zootechniki i rybactwa za lata 2020/2021. Z prawdziwą przyjemnością i dumą informujemy, że wyróżnienia tego dostąpili nasi studenci i doktoranci.

Konkurs na najlepszą pracę doktorską – lata 2020/2021

dr inż. Joanna Składanowska-Baryza z Katedry Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców – III nagroda za pracę pt. „Dobrostan przedubojowy a jakość mięsa królików”. Praca wykonana pod kierunkiem dr. hab. Marka Stanisza, prof. UPP, promotorem pomocniczym była dr inż. Agnieszka Ludwiczak.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską – rok 2021

mgr inż. Anna Parysek z Katedry Żywienia Zwierząt – nagroda specjalna im. Profesora Bronisława Raka oraz I nagroda w grupie tematycznej chów i hodowla bydła za pracę pt. „Wpływ kompaktowej dawki pokarmowej (cTMR) na wyniki produkcyjne krów mlecznych”. Praca wykonana pod kierunkiem dr. inż. Roberta Mikuły.

mgr inż. Oskar Skórnicki z Katedry Żywienia Zwierząt – III nagroda (grupa tematyczna: chów i hodowla bydła) za pracę pt. „Wpływ procesów technologicznych pasz na wyniki odchowu cieląt”. Praca została wykonana pod kierunkiem dr. inż. Roberta Mikuły.

mgr. inż. Barbara Matyja z Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt – wyróżnienie (grupa tematyczna: chów i hodowla bydła) za pracę pt. ”Odziedziczalność acetonu mierzonego w powietrzu wydychanym przez krowy mleczne”. Praca wykonana pod kierunkiem dr. hab. inż. Marcina Pszczoły.

Konkurs na najlepszą pracę magisterską – rok 2020

mgr inż. Karolina Popiela z Katedry Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców – I nagroda (grupa tematyczna: chów i hodowla trzody chlewnej) za pracę pt. „Charakterystyka barwy mleka loch”. Praca wykonana pod kierunkiem dr hab. Ewy Skrzypczak.

mgr Mengnan Nie z Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt – III nagroda (grupa tematyczna: chów i hodowla trzody chlewnej) za pracę pt. „Meta-analysis of genetic parameter estimates of performance traits in pigs”. Praca wykonana pod kierunkiem prof. dr. hab. Tomasza Szwaczkowskiego.

mgr inż. Mateusz Sypniewski z Katedry Genetyki i Podstaw Hodowli Zwierząt – II nagroda (grupa tematyczna: chów i hodowla bydła) za pracę pt. „Validation of the equipment for measuring methane emission from dairy cows”. Praca wykonana pod kierunkiem dr. hab. inż. Marcina Pszczoły.

mgr inż. Kinga Bochna z Katedry Żywienia Zwierząt – III nagroda (grupa tematyczna: chów i hodowla bydła) za pracę pt. „Wpływ speksyny na regulację metabolizmu cieląt”. Praca wykonana pod kierunkiem dr. inż. Roberta Mikuły.

mgr inż. Monika Wlaź z Katedry Hodowli Zwierząt i Oceny Surowców – wyróżnienie (grupa tematyczna: chów i hodowla drobiu) za pracę pt. „Wpływ wieku kur nieśnych oraz czasu magazynowania jaj na ich jakość”. Praca wykonana pod kierunkiem dr. hab. Sebastiana Nowaczewskiego.

mgr inż. Zuzanna Mikołajczak z Katedry Żywienia Zwierząt – III nagroda (grupa tematyczna: żywienie zwierząt i paszoznawstwo) za pracę pt. „Ocena wpływu zastosowania Hermetia illucens w dietach pstrąga potokowego (Salmo trutta m. fario) na wyniki odchowu i współczynniki strawności składników pokarmowych”. Praca wykonana pod kierunkiem prof. dr. hab. Damiana Józefiaka.

mgr inż. Dawid Fryczka z Katedry Żywienia Zwierząt – wyróżnienie (grupa tematyczna: żywienie zwierząt i paszoznawstwo) za pracę pt. „Krajowe źródła białka roślinnego jako substytuty poekstrakcyjnej śruty sojowej w żywieniu tuczników”. Praca wykonana pod kierunkiem dr. hab. Małgorzaty Kasprowicz-Potockiej.

mgr inż. Tomasz Kaniewski z Katedry Żywienia zwierząt – wyróżnienie (grupa tematyczna: żywienie zwierząt i paszoznawstwo) za pracę pt. „Wpływ struktury mieszanki paszowej pełnoporcjowej na wyniki odchowu prosiąt”. Praca wykonana pod kierunkiem dr inż. Anity Zaworskiej-Zakrzewskiej.

Zarówno autorom prac jak i promotorom gratulujemy sukcesów!