RAZEM Z NADEJŚCIEM WIOSNY EDUKUJEMY

Drugi dzień astronomicznej wiosny to doskonały czas na kontynuację cyklicznych spotkań z uczniami poznańskich szkół. Tym razem zaprosiliśmy młodzież na Akademicki Piątek - wiosenne warsztaty poprzedzone wykładem dotyczące otaczającej nas przyrody. Wykład o agresji i empatii w świecie zwierząt poprowadziła Pani Doktor Emilia Grzęda z Katedry Fizjologii, Biochemii i Biostruktury Zwierząt. Zaraz po wykładzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez Pani mgr inż Sandrę Kaźmierczak podczas których zbadali preferencje zapachowe karaczanów, oraz warsztaty terenowe, które poprowadził Pan dr Marcin Tobółka z Katedry Zoologii. Młodzież wyposażona w profesjonalne lornetki szukała w Ogrodzie Dendrologicznym UPP pierwszych śladów wiosny - obserwując i rozpoznając gatunki ptaków.  Poprzez interaktywne zajęcia, uczniowie mają szansę na bezpośredni kontakt z naturą i zdobycie praktycznej wiedzy na temat różnych aspektów świata przyrody. Wierzymy, że tego rodzaju doświadczenia mogą rozbudzić ich ciekawość i zainteresować nauką oraz zaangażować w ochronę środowiska naturalnego.

Emilia Grzęda