Prof. dr hab. Piotr Tryjanowski nowym członkiem Academia Europaea

Troje Polaków zostało nowymi członkami Academia Europaea - największej organizacji naukowej w Europie. Wśród osób tych znalazł się prof. dr hab. Piotr Tryjanowski – kierownik Katedry Zoologii naszego Wydziału. Pozostałymi naukowcami, którzy dostąpili tego niewątpliwego zaszczytu, są prof. dr hab. Zofia Szweykowska-Kulińska z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i prof. dr hab. Rafał Weron z Politechniki Wrocławskiej.

Academia Europaea jest instytucją powołana w 1988 roku, z inicjatywy Royal Society. Organizacja ta zrzesza wybitnych ekspertów z wszystkich dziedzin nauki. Zajmuje się opiniowaniem i doradzaniem w tematyce naukowej, współpracując m.in. z Komisją Europejską. Academia Europaea jest największą ogólnoeuropejską akademią nauk. Skupia ok. 4800 naukowców, w tym większość europejskich laureatów Nagrody Nobla.

Gratulujemy sukcesu!

ae.png