Prof. dr hab. Mathias Z. Strowski otrzymał tytuł doktora honoris causa UPP

prof. dr hab. Mathias Z. Strowski doctor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu1 of 22«»Start slideshowZamknij

Wybitny naukowiec i lekarz praktyk prof. dr hab. Mathias Z. Strowski otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Docenione zostały wybitne osiągnięcia Profesora z zakresu gastroenterologii i diabetologii. Wręczenie tego honorowego tytułu nastąpiło 24 lutego 2023 r. w Kolegium Rungego.

Zaszczytny tytuł przyznany został przez Senat UPP na wniosek Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach, z którym Profesor od lat prowadzi owocną współpracę naukową.

Laudację na cześć doktora honoris causa wygłosił prof. dr hab. Krzysztof W. Nowak z Katedry Fizjologii, Biochemii i Biostruktury Zwierząt.