Prof. dr hab. Marek Świtoński otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie

W dniu 18 maja 2023 roku Rektor Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, prof. dr hab. Krzysztof Kowalczyk, na wniosek Wydziału o Zwierzętach i Biogospodarki, nadał tytuł doktora honoris causa prof. dr. hab. Markowi Świtońskiemu. Tą drogą władze uczelni w Lublinie uhonorowali znaczący wkład Pana Profesora w rozwój nauk rolniczych w zakresie cytogenetyki, genetyki i genomiki zwierząt. Laudację wygłosiła Dziekan Wydziału, prof. dr hab. Brygida Ślaska, podkreślając znaczenie badań Pana Profesora dla nauki w Polsce i na świecie, a także wskazując Jego osiągnięcia na płaszczyźnie wychowywania kolejnych pokoleń naukowców. Gorąco gratulujemy Panu Profesorowi i życzymy nieustającego zapału do pracy naukowej.

Panie Profesorze – jest Pan dla nas niezmiennie wzorem do naśladowania, za co serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej!

Fotorelacja - zdjęcia zostały udostępnione przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

ZałącznikRozmiar
PDF icon Laudacja prof. B. Ślaska.pdf107.29 KB