Goście z Turcji w ramach wymiany studenckiej

W ostatnim czasie poznański oddział IVSA (International Veterinary Students’ Association) gościł studentów z oddziału IVSA w Aydin (Turcja). Wymiana okazała się ogromnym sukcesem! Dzięki wsparciu pracowników UPP, goście z Turcji mieli możliwość odbycia warsztatów z biopsji i punkcji z wykorzystaniem USG pod okiem dr Michała Grussa, poznali szczegóły życia pszczół dzięki uprzejmości dr Aleksandry Łangowskiej, a także odwiedzili pracownię histologii oraz prosektorium, w czym wsparli studentów prof. dr hab. Hanna Jackowiak oraz dr Mateusz Hetman. Nasi koledzy bardzo chętnie uczyli się podstawowych zwrotów w języku polskim, dlatego wyjątkowo spodobała im się lekcja języka polskiego, którą przeprowadziła Pani Mgr Milena Mikołajczyk. Ponadto studenci 4 roku weterynarii, Patryk Antoniewicz oraz Zuzanna Chrapczak (zwycięzcy Ogólnopolskich Zawodów Medycyny Ratunkowej Psów i Kotów) przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy dla zwierząt. Bardzo dziękujemy za  pomoc w tej inicjatywie! Dzięki Państwa wsparciu studenci IVSA mogli pokazać studentom z Turcji naszą uczelnię, zaciekawić ich zajęciami ze wspaniałymi prowadzącymi i pokazać, jak wygląda studiowanie weterynarii w Poznaniu.

Mamy nadzieję, że kolejne wymiany będą równie udane.