Dwa stypendia ESPHM dla młodych naukowców WWZ

Dwa stypendia dla młodych naukowców ufundowane przez ESPHM trafiły na Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

Każdorazowo przy organizacji Europejskiego i Światowego Kongresu poświęconego zdrowiu świń (IPVS-ESPHM) European College of Porcine Health Management (ESPHM) funduje kilka stypendiów dla młodych pracowników naukowych - lekarzy weterynarii, autorów zaakceptowanych abstraktów, umożliwiając im udział w tych prestiżowych wydarzeniach.

W tym roku aż dwa z sześciu stypendiów trafiły na nasz Wydział. Laureatkami zostały lek. wet. Agata Augustyniak oraz lek. wet. Hanna Turlewicz-Podbielska (obie z Katedry Nauk Przedklinicznych i Chorób Zakaźnych), które przygotowały swoje doniesienia konferencyjne pod opieką prof. dr hab. Małgorzaty Pomorskiej-Mól.

Uzyskane stypendium pozwoli sfinansować Ich czynny udział w 27th International Pig Veterinary Society Congress oraz 15th European Symposium of Porcine Health Management, które w tym roku odbywają się w Lipsku (Niemcy).

Gratulujemy!