Akademickie czwartki - spotkania z nauką dla uczniów szkół średnich

W dniu 21 czerwca odbył się wykład z cyklu "Akademickie czwartki - spotkania z nauką dla uczniów szkół średnich". Tym razem tematem spotkania był "KONTAKT Z PRZYRODĄ - POTRZEBA DUCHA I CIAŁA", a prelegentem był profesor Piotr Tryjanowski, który jest znanym badaczem przyrody.

Podczas prezentacji, profesor Tryjanowski przedstawił różne badania naukowe, które dowodzą korzyści wynikających z kontaktu z przyrodą. Wskazał, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu, obcowanie z roślinami i zwierzętami (szczególnie z ptakami), oraz czerpanie korzyści z ruchu na łonie natury może mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i zmniejszyć stres. Po zakończeniu prezentacji odbyła się sesja pytań i odpowiedzi, podczas której uczniowie mieli możliwość zgłębienia bardziej szczegółowych zagadnień związanych z tematem.

Dzięki takim inicjatywom jak ta, młodzi ludzie mają możliwość spotkania i słuchania ekspertów z różnych dziedzin nauki, co może rozbudzić ich zainteresowanie daną tematyką i pomóc w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej. Organizatorzy zapewnili uczestnikom ciekawe i inspirujące doświadczenie, które zapewne pozostanie w ich pamięci na długo.