Czerwiec 2024

Stypendia naukowe Miasta Poznania dla młodych badaczy przyznane

W poniedziałek 27 czerwca 2024 r. Miasto Poznań uhonorowało dokonania naukowe młodych poznańskich badaczek i badaczy. Poznańscy naukowcy odebrali stypendia z rąk Grzegorza Ganowicza, przewodniczącego rady miasta oraz Mariusza Wiśniewskiego, zastępcy prezydenta Poznania.

Spośród 72 wniosków o Stypendium, wyłoniono 12 laureatów, z których każdy otrzyma stypendium w wysokości 10 tys. zł.

Nowa praca - o tym jak ważne są drzewa w miastach

Ekosystemy tworzące zieleń miejską, głównie lasy, muszą być proaktywnie zarządzane, aby pozostały różnorodne i zrównoważone. Najnowsze badania skupiły się na temacie różnorodności drzew miejskich i jest to szeroka analiza wcześniejszych publikacji z lat 2000-2022. Uzyskane wyniki potwierdziły, że miasta mogą być siedliskiem znacznej różnorodności drzew dzięki zwiększonej heterogeniczności siedlisk i skutecznej adaptacji gatunków. Dopasowanie cech drzew do warunków środowiskowych i celów zarządzania może zwiększyć korzyści, jakie czerpiemy z obszarów zielonych w przestrzeni miejskiej.

Zapraszamy na Animaliadę - Konferencję dla Młodych Badaczy

Zapraszamy Wszystkich Licealistów, którzy pragną rozwijać swoje przyrodnicze pasje i zainteresowania na konferencję ANIMALIADA
Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbędzie się 20-21 września 2024 roku.
 
Nie przegap tej wyjątkowej okazji – zapisz się już dziś i dołącz do grona młodych pasjonatów nauki!
Szczegółowe informacje na naszym Fanpage

DR HAB. PAWEŁ KOŁODZIEJSKI DOŁĄCZA DO AKADEMII MŁODYCH UCZONYCH PAN

Dr hab. Paweł Kołodziejski

Dr hab. Paweł Kołodziejski prodziekan ds. studiów Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach oraz kierownik Katedry Fizjologii, Biochemii i Biostruktury Zwierząt, został nowym członkiem Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk (PAN).

Tegoroczne wybory do Akademii Młodych Uczonych Polskiej Akademii Nauk cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Na 17 miejsc zgłoszono rekordową liczbę 116 kandydatów i kandydatek, co oznacza, że na jedno było prawie siedmiu chętnych. Tym bardziej cieszy sukces naukowca UPP.

Pracownicy i Studentki WWZ na PYRKONIE

Pracownicy i Studentki WWZ na PYRKONIE
Pyrkon to fantastyczne miejsce spotkań…. Także z nauką. Nie mogło nas tam zabraknąć smiley
I tak dzięki wspólnym siłom pracowników z Katedry Fizjologii, Biochemii i Biostruktury Zwierząt, Katedry Zoologii i naszych wspaniałych studentek przygotowaliśmy warsztaty "W poszukiwaniu Fantastycznych Zwierząt" dla najmłodszych. Mogliście nas spotkać w strefie dziecięcej.

Z Nauką wśród przedszkolaków - warsztaty edukacyjne

Wszystkie dzieci uwielbiają poznawać malowniczy świat i zgłębiać jego tajemnice. Wychodząc naprzeciw ich zainteresowaniom 13 czerwca br., naukowcy Wydziału zorganizowali dla przedszkolaków warsztaty pod hasłem „Niezwykły i kolorowy świat naukowy”. W ramach spotkania z najmłodszymi pracownice Katedry Żywienia Zwierząt (dr hab. Anita Zaworska-Zakrzewska i mgr inż. Dagmara Łodyga) zaprezentowały dzieciom świat zwierząt gospodarskich i przeprowadziły kreatywne zajęcia wraz z pokazem barwnych eksperymentów.