ŻYCIE NA WYDZIALE

Z Nauką wśród przedszkolaków - warsztaty edukacyjne

Wszystkie dzieci uwielbiają poznawać malowniczy świat i zgłębiać jego tajemnice. Wychodząc naprzeciw ich zainteresowaniom 13 czerwca br., naukowcy Wydziału zorganizowali dla przedszkolaków warsztaty pod hasłem „Niezwykły i kolorowy świat naukowy”. W ramach spotkania z najmłodszymi pracownice Katedry Żywienia Zwierząt (dr hab. Anita Zaworska-Zakrzewska i mgr inż. Dagmara Łodyga) zaprezentowały dzieciom świat zwierząt gospodarskich i przeprowadziły kreatywne zajęcia wraz z pokazem barwnych eksperymentów.
Warsztaty dla dzieci z grupy przedszkolnej „Kukułeczki”, były nie tylko okazją do nauki nowych umiejętności i rozwijania zainteresowań przyrodniczych, ale okazały się także doskonałą platformą do budowania relacji społecznych i umiejętności współpracy.
 
Anita Zaworska-Zakrzewska
Dagmara Łodyga
 
Fot. Anita Zaworska-Zakrzewska i Hanna Tomczyk
2..jpg3.jpg    
4.jpg6.jpg5.jpg    
7.jpg8.jpg9.jpg    

 

WWZ na Exotic Fest Summer

Fascynująca podróż w świat zoologii i anatomii, zwiedzanie ambulansu weterynaryjnego, niesamowite pokazy chemiczne oraz animacje dla dzieci to tylko niektóre atrakcje przygotowane przez Pracowników Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach UPP podczas Exotic Fest Summer na Międzynarodowych Targach Poznańskich (27-28 sierpnia 2022).

Tekst i fotorelacja: Dr inż. Robert Mikuła

Pokazy dla najmłodszej publiczności wydarzenia Stoisko z eksponatami zwierząt egzotycznych Zespół naszego Wydziału Stoisko Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach


Link do fotogalerii wydarzenia

WWZ na Wiosennym Festynie Przyrodniczym 19. 03. 2022

WWZ na Wiosennym Festynie Przyrodniczym 19. 03. 2022

Na wydarzenie edukacyjne organizowane przez Centrum Kultury i Bibliotekę w Suchym Lesie przybyło mnóstwo zainteresowanych. Odwiedzający mogli dowiedzieć się więcej na temat otaczającej nas przyrody oraz tego jak o nią dbać. W takich okolicznościach nie mogło zabraknąć stoiska Naszego Wydziału. Przygotowane przez nas atrakcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, ponieważ łączyły zagadnienia biologiczne jak również te bardziej chemiczne. Uczestnicy dopytywali o eksponaty – m.in. karapaksy żółwi i niespotykane czaszki oraz o utrzymanie afrykańskich ślimaków olbrzymich i żółwi wodno-lądowych, które można było obejrzeć w terrariach. Na zainteresowanych barwnymi eksperymentami czekały dymiące kolby i probówki, a miłośnicy roślin mogli podziwiać chemiczny ogród i zamrozić tulipana w kilka sekund. Cieszymy się, że organizowane są tak ciekawe i interesujące wydarzenia, które przyciągają dzieci i młodzież w różnym wieku. Dzięki temu od małego zwracają uwagę na szczegóły otaczającego świata, a dla części pasja do przyrody może zostać na dłużej.

mgr inż. Natalia Leciejewska


IMAG3268.jpg

IMAG3270.jpg
IMAG3271.jpg IMAG3273.jpg

 

Targi Edukacyjne 11-12.03.2022

Za nami kolejne Targi Edukacyjne, które odbyły się, po rocznej przerwie, „na żywo” na terenie Miejskich Targów Poznańskich. Podczas wydarzenia nasze stoisko odwiedziło wielu uczniów szkół średnich zainteresowanych ofertą edukacyjną Wydziału, a także dzieci, które zadawały wiele ciekawych pytań związanych ze zwierzętami. Nasi reprezentanci z dużym zaangażowaniem opowiadali o kierunkach studiów naszego Wydziału, a także udzielali porad dotyczących przyszłych kroków aby stać się częścią naszej społeczności, na pewno jako student, ale kto wie może w przyszłości doktorant, a może nawet profesor?

Do zobaczenia na kolejnych Targach.

mgr inż. Sandra Kaźmierczak
 

FB_IMG_1647251895754 (002).jpg z1.jpg IMG_20220312_113311_1.jpg
z3.jpg z2.jpg

 

EDUKUJEMY POZA MURAMI UCZELNI

Piknikowa atmosfera i przyrodniczy charakter wydarzenia sprzyjały licznym kontaktom.
Formuła zoologicznego quizu, którą proponowaliśmy odwiedzającym oraz wydziałowe gadżety będące nagrodami za nie tylko prawidłowe odpowiedzi przełożyły się na bardzo duże zainteresowanie naszym stoiskiem. Cieszymy się również, że mogliśmy odpowiedzieć na wiele ciekawych pytań oraz przedstawić bogatą ofertę edukacyjno-usługową Wydziału. Mamy nadzieję, że wśród  uczestników festynu byli nasi przyszli studenci.
Do zobaczenia na następnych podobnych spotkaniach.
 
large_IMG_2595.JPG
large_IMG_2605.JPG

„WWZ podczas „Poznańskiej pyry”, organizowanej przez Muzeum Narodowe  Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie w dniu 3 października 2021 roku”.

Biała Fest. Opalenickie święto białej kiełbasy

WWZ podczas „Opalenickiego święta białej kiełbasy"

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią pojawiła się możliwość spotkania na żywo i wystawienia stoiska reprezentującego Wydział Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach w Ośrodku Wystawowo-Szkoleniowym w Sielinku z okazji opalenickiego święta białej kiełbasy.
Korzystając z okazji przygotowaliśmy pokazowe terraria, w których podziwiać można było zwierzęta egzotyczne nadające się do utrzymywania w warunkach domowych. Największe zainteresowanie wśród zwiedzających wzbudziły afrykańskie ślimaki olbrzymie. Nic dziwnego – każdy z prezentowanych osobników ważył ponad pół kilograma. Był to bardzo miło i owocnie spędzony czas. Pracownicy oraz studenci naszego Wydziału mieli możliwość odpowiedzieć na liczne pytania dotyczące samych zwierząt jak i oferty dydaktycznej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu ukierunkowanej na nauki o zwierzętach. Okazało się, że wśród odwiedzających nie brakuje osób zainteresowanych poszerzaniem wiedzy na ten temat. Mamy nadzieje, że chociażby z częścią z nich spotkamy się jeszcze w murach naszej Uczelni.
 
prof. dr hab. Jan Mazurkiewicz
dr inż. Joanna Składanowska-Baryza
mgr inż. Natalia Homska
mgr inż. Joanna Kowalska

 
1.jpg

2.jpg

3.jpg


WWZ podczas „Opalenickiego święta białej kiełbasy”, organizowanej w Ośrodku Wystawowo-Szkoleniowym w Sielinku, dnia 19 września 2021 roku