WWZ pomaga Ukrainie

Wolontariusze pilnie potrzebni

 

Logo akcji wolanturiusze poszukiwani

Szanowni Państwo,

rusza kolejny punkt pomocy uchodźcom z Ukrainy w poznańskiej Hali Widowiskowo-Sportowej Arena, organizowany przez Urząd Wojewódzki w Poznaniu. Skala napływu kolejnych osób, które uciekają przed wojną, jest olbrzymia, dlatego potrzebni są pilnie wolontariusze. Wszystkie osoby, które chciałyby podarować trochę swojego czasu innym i pomóc w tym wyzwaniu logistycznym proszone są o zgłaszanie się bezpośrednio do punktu dla wolontariuszy w Hali Widowiskowo-Sportowej Arena. Pomoc potrzebna jest w zasadzie od zaraz.

Iwona Cieślik 

Koordynatorka Zepsołu ds. pomocy Ukrainie
Rzeczniczka prasowa
Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
tel. kom. 512 862 726
tel. 61 846 6759

POMOC DLA ZWIERZĄT W UKRAINIE - AKTUALIZACJA

05 marca 2022 r.

W weekend nasze Centrum opuściła kolejna tura darów, tym razem około 1,3 tony karmy. Część z niej trafiła do Felis Posnania, skąd ruszyła w dalszą drogę za ukraińską granicę. Około tona wraz z transporterami, smyczami, miskami, kocami, środkami dezynfekcyjnymi i materiałami opatrunkowymi została dostarczona do magazynu w Przemyślu dla DIOZu, skąd ruszy w dalszą trasę.

Dziękujemy za Wasze wsparcie! 

Pracownicy Wydziału ładują dary dla zwierząt z Ukrainy do furgonetki

Fotorelacja


3 marca 2022 r.

Dziś pierwszy transport dla Fundacji Kejtersi opuścił nasze Centrum.
Wyjechało od nas
  • 992 kg karmy suchej,
  • 79 kg karmy mokrej,
  • 30 kg smakołyków,
  • 9 transporterów, klatka kennelowa, dwie kuwety,
  • 7 toreb transportowych,
  • 27 smyczy,
  • 21 obroży,
  • 8 kompletów (obroża plus smycz),
  • 7 szelek,
  • 6 kagańców,
  • 11 kocy,
  • 12 misek.
Z Fundacji dary trafią następnie do zwierząt w Ukrainie oraz do ukraińskich zwierząt przebywających na terenie naszego kraju.
Kolejny transport, tym razem bezpośrednio do Przemyśla rusza od nas w sobotę - będziemy na bieżąco informować o dalszych działaniach.
Dziękujemy za wszelką pomoc okazaną zwierzakom!


Szanowni Państwo,
 
Bardzo dziękujemy za taki niesamowity i pełen szczerej życzliwości odzew na naszą prośbę o pomoc ukraińskim czworonogom!
Zbiórka przekroczyła nasze oczekiwania – obecnie mamy już zebrane ponad !!! 1500 kg !!! karmy!
 
Transport do miejsca przeładunkowego na granicę wyruszy w sobotę, pozostała część odbierana będzie przez Fundację Kejtersi.
Dziękujemy za Państwa dobre serca!
 
I przypominamy -  zbiórka nadal trwa!!!
 
Niezmiennie prosimy o pamięć i wsparcie.
 
Zebrane opakowania karmy dla zwierząt z Ukrainy

Fotorelacja ze zbiórki karmy

 

APEL O POMOC DLA KONI Z UKRAINY

Logo akcji pomoc koniom na Ukrainie - konie na tle flagi ukrainy

Szanowni Państwo, Pracownicy, doktoranci i studenci Naszego Wydziału

przekazujemy Państwu prośbę wystosowaną przez Polski Związek Hodowców Koni na apel hodowców koni z Ukrainy.

Liczymy na Państwa pomoc i rozpowszechnienie poniższego apelu.


Polski Związek Hodowców Koni informuje, że hodowcy z Ukrainy zwrócili się do naszego Związku z prośbą o pomoc w ratowaniu ich cennych koni z niektórych stadnin. W związku z tym wystąpiliśmy do Głównego Lekarza Weterynarii o określenie warunków na jakich konie te mogłyby trafić do Polski.

Według wstępnej informacji uzyskanej od Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii jedynym przejściem granicznym między Polską a Ukrainą, przez które konie mogłyby trafić do naszego kraju jest Korczowa. Przewożone tym przejściem byłyby tylko konie zaopatrzone w paszport będący podstawą ich identyfikacji. Graniczny Lekarz Weterynarii nie wymagałby świadectwa zdrowia, niemniej konie te byłyby kierowane na kwarantannę, która kończyłaby się po uzyskaniu pozytywnych wyników niezbędnych badań określonych przez inspekcję urzędową. Po spełnieniu wszystkich formalności konie takie mogłyby trafiać do docelowych miejsc pobytu w naszym kraju.

Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Krośnie zobowiązał czterech Powiatowych Lekarzy Weterynarii z powiatów granicznych do wskazania punktów kwarantanny koni i miejsca takie zostały przez nich wskazane. Niestety przeważnie są to tylko budynki bez paszy i obsługi.

W związku z powyższym zwracamy się z prośba i apelem do hodowców i wszystkich członków PZHK o zgłaszanie się chętnych, którzy mogliby i chcieliby pomóc w organizacji lub tworzeniu dodatkowych punktów kwarantanny lub też zechcą przyjąć konie na ich dalszy pobyt w Polsce, po odbyciu kwarantanny.

Każdy nowo tworzony punkt kwarantanny powinien być zatwierdzony przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. W punkcie tym nie może być żadnych innych koniowatych.

Chętnych do jakiejkolwiek pomocy dotyczącej oferowania nieodpłatnie miejsca kwarantanny lub miejsca utrzymywania koniowatych z terenu Ukrainy prosimy o zgłaszanie sią do PZHK poprzez wypełnienie formularza(link is external).(link is external)

Czekamy na zgłoszenia i liczymy na wrażliwość naszych hodowców w tym tragicznym czasie dla hodowców koni w sąsiedniej Ukrainie. Z czasem będziemy informować o wszelkich zmianach przepisów w powyższym zakresie.

 

Z poważaniem,

dr inż. Władysław Brejta

Prezes PZHK

 

LINK DO FORMULARZA

Apel o pomoc dla koni z Ukrainy PDF.png

 

ZBIERAMY SUCHĄ KARMĘ DLA PSÓW I KOTÓW

Logo akcji zbieramy karmę dla psów i kotów na Ukrainie

UNIWERSYTECKIE  CENTRUM MEDYCYNY WETERYNARYJNEJ WŁĄCZA SIĘ W ZBIÓRKĘ KARMY DLA PSÓW I KOTÓW NA UKRAINIE

Droga Społeczności Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt wraz z pomocą fundacji pracują całą dobę, by przewieźć jak najwiecej zwierząt z Ukrainy do Polski. Natomiast zwierzęta po Ukraińskiej stronie granicy nie mają jedzenia.
Dlatego też prosimy Was o pomoc! 

Zbieramy SUCHĄ KARMĘ DLA PSÓW I KOTÓW, którą następnie przewieziemy do Przemyśla, by wolontariusze mogli zabrać ją ze sobą na Ukrainę.

Karmę przynosić możecie w godzinach pracy Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Weterynaryjnej do recepcji, zbiórka trwa do środy 2 marca 2022.

 

TYMCZASOWE DOMY DLA PSÓW I KOTÓW Z UKRAINY

Logo akcji TYMCZASOWE DOMY DLA PSÓW I KOTÓW Z UKRAINY

DRODZY HODOWCY, POSIADACZE I OPIEKUNOWIE PSÓW I KOTÓW!      

Zwierzęta są cichymi i niewinnymi ofiarami wszystkich konfliktów zbrojnych.
Kryzys polityczny na Wschodzie może spowodować, że z dnia na dzień zwierzęta domowe zamieszkujące na Ukrainie zostaną same, skazane na łaskę lub niełaskę losu.
Jako środowisko miłośników zwierząt nie pozwólmy na to, aby nasi sąsiedzi stracili swoich czworonożnych przyjaciół.

Fundacja Dobrych Zwierząt zainicjowała akcję, której celem jest rejestracja domów tymczasowych dla zwierząt przybywających wraz ze swoimi właścicielami z terenów objętych konfliktem zbrojnym.

Uniwersyteckie Centrum Medycyny Weterynaryjnej zgłosiło już swą gotowość do przyjęcia określonej liczby psów i kotów wraz z zapewnieniem im pełnego wyżywienia oraz opieki weterynaryjnej.

Jeżeli ktokolwiek jest zainteresowany włączeniem się w tę akcję – zachęcamy do kontaktu z UCMW lub władzami dziekańskimi Wydziału.

LINK DO REJESTRACJA DOMÓW TYMCZASOWYCH

APEL DO SPOŁECZNOŚCI WWZ

 
 

Logo akcji Solidarni z Ukrainą

Solidarni z Ukrainą!

Droga Społeczności Wydziału Medycyny Weterynaryjnej i Nauk o Zwierzętach

Jeżeli znacie osoby (studentów, pracowników naukowych, ale nie tylko!)

będących obywatelami Ukrainy i potrzebujących pomocy w obecnej jakże trudnej sytuacji,

gorąco prosimy o kontakt z Dziekanami, Przewodniczącymi Rad Naukowych Dyscyplin funkcjonujących na naszym Wydziale oraz Dziekanatem.

Jeżeli sami chcecie pomóc, macie pomysły na konkretną aktywność charytatywną, ale potrzebujecie wsparcia większej społeczności – również prosimy o kontakt.

 

Razem możemy pomóc!

Razem możemy więcej!